Milý ruský okupant (otvorený list)

Autor: Ivan Kotúček | 5.3.2015 o 13:08 | (upravené 5.3.2015 o 20:22) Karma článku: 16,56 | Prečítané:  2596x

Ďakujem Ti za odkaz, ktorý si poslal. Dúfam, že sa Ťa nedotkne, že sa ozývam aj napriek tomu, že odkaz pravdepodobne nebol určený mne, ale samotnému Barackovi Obamovi.

Keďže si však vo svojom najnovšom propagačnom videu pozabúdal na niekoľko dôležitých infomácií, dovoľ, aby som Ti ich pripomenul. Nie som v histórii tak dobrý ako Ty, preto to len povrchne zbehnem. Rád by som Ti okrem nesporných výhod, ktoré spomínaš - výroba technických chuťoviek, napr. Tvoje úžasné autá alebo neuveriteľného pokroku na SIbíri, kde sa naozaj určite len vďaka Tebe nevymieňajú ženy za kože, pripomenul niekoľko drobností. 

Je to len môj uhol pohľadu alebo všade kam si prišiel si priniesol ešte aj strach, hrôzu, smrť, hlad, alkoholizmus a prázdne obchody? Tuším si zabudol, že ženy na Sibíri sa už síce nevymieňajú za kože, ale import Tvojich koncentračných táborov, pardón gulagov, ocenili iste tak tamojší obyvatelia, ako aj obyvatelia iných Tebou rozvíjaných oblastí. Pozabudol si, že si to bol Ty, kto podpísal pakt s Hitlerom a rozdelil si sféry vplyvu, čo evidentne ocenili Poliaci a ďalšie národy. Zabudol si tiež na riadený hladomor na Ukrajine, naozaj nechápem, že Ťa za to Ukrajinci dodnes nemilujú… Zabudol si ako si zaberal územia, ktoré Ti nepatrili a že si s tamojšími obyvateľmi hral šachovú partiu a sťahoval ich podľa Tvojej ľubovôle.  Podarilo sa Ti pozabudnúť, že si do mnohých štátov priniesol chudobu a diktatúru, na ktorú sa mne nejako nepodarilo zabudnúť. Zabudol si, že si spolu s týmto priniesol aj ostnaté drôty a vraždenie na hraniciach, zatváranie nepohodlných a každého kto si dovolil mať opačný názor. Tvoj prínos určite ocenia aj milióny mŕtvych, ktorých Tvoje bagandže a bagandže Tvojich posluhovačov v rôznych krajinách rozdupali na prach, pretože boli nepohodlní. Priniesol si tiež úžasnú slobodu, v ktorej bolo radosť žiť, keď človek nevedel, či pri vedľajsom stole v kaviarni nesedí niekto, kto ma udá za neopatrný vtip o Tebe. Neviem ako, ale tiež sa Ti podarilo zabudnúť na úžasnú propagandu, v ktorej si bol vždy dobrý a ktorú si s radosťou učil aj našich súdruhov. Z každého rohu na mňa vykúkala natešená robotníčka s iskrou v oku a v šatke a nadšený poľnohospodár v šiltovke, obaja na červenom podklade, hroziac mi kosákom a kladivom. Zabudol si na lesy a mestá, ktoré sa možno dodnes nespamätali zo spúšte, ktorú si tam zanechal, keď si nás naposledy opúšťal. Zabudol si, že si priniesol prenasledovanie veriacich, rozpad hodnôt alebo rozvoj potratov. 

Pozabúdal si na množstvo iných vynikajúcich vecí. A tiež si zabudol spomenúť kultúru, ktorá by v Tvojom videu asi jediná stála za skutočné povšimnutie. Je mi ľúto, že v tomto krátkom liste nemôžem pospomínať všetky dobrá, ktoré si priniesol svojim ľuďom a iným národom. Len dúfam, že iní nezabudli. 

Pravdu povediac som si posledné dve desaťročia myslel, že si sa zmenil alebo si sa niekam navždy stratil. Nie je to tak, si späť a počas posledných pár rokov a špeciálne mesiacov sa presviedčam, že v plnej sile! Zdá sa, že sa Ti darí. Si tu a to ma desí. A desí ma aj Tvoja propaganda, opäť si v nej dobrý a darí sa Ti zmiasť ľudí. Už nevykúkaš z rohov a priečelí budov, ale valíš sa na mňa z internetu. Je iná doba. Ale nakoniec, platíš to, tak máš na to právo. 

Už len zopár slov na záver.  Tvrdíš, že si ochrancom morálnych hodnôt. Pravdu povediac, toto som Ti nikdy neveril. Je to neúprimné, ako postŕhané označenia na uniformách Tvojich vojakov na Ukrajine. Len využívaš situáciu, aby si ospravedlnil svoje velikášske postoje a imperiálnu agresivitu, svoj pocit nadradenosti voči iným a vojny. Nie si ochrancom morálnych hodnôt, ani keď si to necháš posvätiť. Zlo sa totiž nedá posvätiť a Tvoje prepojenie na staré zlá na mňa dýchajú z každého Tvojho kroku. Tvoja propaganda je všade kam sa na internete pozriem a pravdu povediac ma začína desiť oveľa viac ako import rozpadnutej morálky zo západu. Tej sa totiž dá brániť demokratickými spôsobmi a že to nedokážeme je naša chyba a zlyhanie. Tebe sa brániť nedá… Preto, prosím, ostaň kde si. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Aká bude budúcnosť Česka a Slovenska v Európe

Aké je naše miesto v Európskej únii? Sledujte diskusiu naživo.

DOMOV

Markíza má byť na predaj, hovorí sa aj o ďalších médiách

Majiteľ najsledovanejšej televízie na Slovensku, ako aj potenciálni záujemcovia o jej kúpu tvrdia, že špekulácie nekomentujú.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?